400LSG2200MEFC51X138
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
400LSG2200MEFC51X138
JLCPCB Part #
C1617206
Package
Bolt,D51xL138mm
Description
-25℃~+105℃ 138mm 21.8mm 2200uF 400V 5000hrs@105℃ 51mm 9.1A@10kHz ±20% 螺栓,D51xL138mm Aluminum Electrolytic Capacitors (Can - Screw Terminals) ROHS