25SGV10M5X6.1
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
25SGV10M5X6.1
JLCPCB Part #
C3828949
Package
SMD,D5xL6.1mm
Description
-55℃~+105℃ 10uF 2000hrs@105℃ 25V 5mm 6.1mm ±20% SMD,D5xL6.1mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS