35ZLH100MHFC(6.3X11)
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
35ZLH100MHFC(6.3X11)
JLCPCB Part #
C3035370
Package
Plugin,D6.3xL11mm
Description
-40℃~+105℃ 100uF 11mm 2.5mm 35V 540mA@100kHz 6.3mm ±20% Plugin,D6.3xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS