35ZL1200MEFCGC16X20
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
35ZL1200MEFCGC16X20
JLCPCB Part #
C1500461
Package
Plugin,D16xL20mm
Description
-40℃~+105℃ 1.884A@120Hz 1200uF 16mm 18mΩ 20mm 35V 5000hrs@105℃ 7.5mm ±20% 插件,D16xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS