160BXC10MEFCT810X16
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
160BXC10MEFCT810X16
JLCPCB Part #
C1596396
Package
Plugin,D10xL16mm
Description
-25℃~+105℃ 10000hrs@105℃ 10mm 10uF 160V 16mm 5mm 96mA@120Hz ±20% 插件,D10xL16mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS