35YXS1200MEFC12.5X25
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
35YXS1200MEFC12.5X25
JLCPCB Part #
C5114846
Package
Plugin,D12.5xL25mm
Description
-40℃~+105℃ 1.59A@120Hz 12.5mm 1200uF 25mm 35V 5mm 6000hrs@105℃ ±20% 插件,D12.5xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS