35YXG1000MEFCGC18X16
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
35YXG1000MEFCGC18X16
JLCPCB Part #
C1598723
Package
Plugin,D18xL16mm
Description
-40℃~+105℃ 1000uF 16mm 18mm 2.21A@100kHz 35V 6000hrs@105℃ 7.5mm ±20% 插件,D18xL16mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS