100YXH180MEFCGC18X16
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
100YXH180MEFCGC18X16
JLCPCB Part #
C5110656
Package
Plugin,D18xL16mm
Description
-40℃~+105℃ 10000hrs@105℃ 100V 16mm 180uF 18mm 515mA@120Hz 7.5mm ±20% Plugin,D18xL16mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS