35WA1000MEFCGC16X16
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
35WA1000MEFCGC16X16
JLCPCB Part #
C1498429
Package
Plugin,D16xL16mm
Description
-25℃~+85℃ 1000uF 16mm 16mm 2000hrs@85℃ 35V 7.5mm 950mA@120Hz ±20% 插件,D16xL16mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS