35TKV68M6.3X8
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
35TKV68M6.3X8
JLCPCB Part #
C2164309
Package
SMD,D6.3xL8mm
Description
-55℃~+105℃ 160mΩ@100kHz 2000hrs@105℃ 35V 6.3mm 600mA@100kHz 68uF 8mm ±20% SMD,D6.3xL8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS