EDH476M025S9HAA
MFR.Part #
EDH476M025S9HAA
JLCPCB Part #
C1984880
Package
SMD,D6.3xL8mm
Description
-40℃~+105℃ 2000hrs@105℃ 25V 47uF 6.3mm 8mm 91mA@120Hz ±20% SMD,D6.3xL8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS