EEV227M010A9HAA
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
EEV227M010A9HAA
JLCPCB Part #
C6611968
Package
SMD,D6.3xL8mm
Description
-55℃~+105℃ 10V 196mA@120Hz 2000hrs@105℃ 220uF 340mΩ@100kHz 6.3mm 8mm ±20% SMD,D6.3xL8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS