35SEV47M8X6.5
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
35SEV47M8X6.5
JLCPCB Part #
C108868
Package
SMD,D8xL6.5mm
Description
-40℃~+85℃ 115mA@120Hz 2000hrs@85℃ 35V 47uF 6.5mm 8mm ±20% SMD,D8xL6.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS