400WXA33MEFC16X20
MFR.Part #
400WXA33MEFC16X20
JLCPCB Part #
C5115029
Package
Plugin,D16xL20mm
Description
-25℃~+125℃ 16mm 2000hrs@105℃ 20mm 238mA@120Hz 33uF 400V 7.5mm ±20% Plugin,D16xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS