25SGV47M8X6.5
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
25SGV47M8X6.5
JLCPCB Part #
C2164368
Package
SMD,D8xL6.5mm
Description
-55℃~+105℃ 136.5mA@10kHz 2000hrs@105℃ 25V 47uF 6.5mm 8mm ±20% SMD,D8xL6.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS