35PHV47M6.3X6.1
MFR.Part #
35PHV47M6.3X6.1
JLCPCB Part #
C3274693
Package
SMD,D6.3xL6.1mm
Description
-55℃~+135℃ 1.4A@100kHz 2000hrs@135℃ 35V 47uF 6.1mm 6.3mm 60mΩ ±20% SMD,D6.3xL6.1mm Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors ROHS