350CFX22MEFCG412.5X20
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
350CFX22MEFCG412.5X20
JLCPCB Part #
C1596547
Package
Plugin,D12.5xL20mm
Description
-25℃~+105℃ 12.5mm 175mA@120Hz 20mm 22uF 350V 5000hrs@105℃ 5mm ±20% Plugin,D12.5xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS