63YXG1500MEFCGC18X40
MFR.Part #
63YXG1500MEFCGC18X40
JLCPCB Part #
C1602902
Package
Plugin,D18xL40mm
Description
-40℃~+105℃ 1.398A@120Hz 1500uF 18mm 36mΩ 40mm 6000hrs@105℃ 63V 7.5mm ±20% 插件,D18xL40mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS