25PX2200MEFCG412.5X20
MFR.Part #
25PX2200MEFCG412.5X20
JLCPCB Part #
C1596280
Package
Plugin,D12.5xL20mm
Description
-25℃~+105℃ 1.2535A@10kHz 12.5mm 2000hrs@105℃ 20mm 2200uF 25V 5mm ±20% Plugin,D12.5xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS