250USC1500MEFC35X40
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
250USC1500MEFC35X40
JLCPCB Part #
C5498302
Package
Plugin,D35xL40mm
Description
-25℃~+85℃ 10mm 1500uF 250V 3000hrs@85℃ 35mm 4.33A@120Hz 40mm ±20% Plugin,D35xL40mm Horn-Type Electrolytic Capacitors