16WXA4700MEFCGC18X20
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
16WXA4700MEFCGC18X20
JLCPCB Part #
C1601196
Package
Plugin,D18xL20mm
Description
-25℃~+125℃ 1.5295A@10kHz 16V 18mm 2000hrs@105℃ 20mm 4700uF 7.5mm ±20% 插件,D18xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS