16VXG12000MEFC30X25
MFR.Part #
16VXG12000MEFC30X25
JLCPCB Part #
C3725308
Package
Plugin,D30xL25mm
Description
-40℃~+150℃ 10mm 12000uF 16V 2.13A@120Hz 25mm 30mm 5000hrs@105℃ ±20% Plugin,D30xL25mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS