16SJV100M6.3X8
MFR.Part #
16SJV100M6.3X8
JLCPCB Part #
C2163608
Package
SMD,D6.3xL8mm
Description
-40℃~+105℃ 100uF 16V 3000hrs@105℃ 6.3mm 81mA@120Hz 8mm ±20% SMD,D6.3xL8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS