16RX304700MGC16X35.5
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
16RX304700MGC16X35.5
JLCPCB Part #
C5114472
Package
Plugin,D16xL35.5mm
Description
-40℃~+130℃ 1.785A@120Hz 16V 16mm 35.5mm 4000hrs@130℃ 4700uF 7.5mm ±20% 插件,D16xL35.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS