6.3YXJ15000MGC16X35.5
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
6.3YXJ15000MGC16X35.5
JLCPCB Part #
C1601138
Package
Plugin,D16xL35.5mm
Description
-40℃~+105℃ 15000uF 16mm 3.61A@100kHz 35.5mm 6.3V 7.5mm 8000hrs@105℃ ±20% 插件,D16xL35.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS