16NSEV10M5X5.5
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
16NSEV10M5X5.5
JLCPCB Part #
C1894933
Package
SMD,D5xL5.5mm
Description
-40℃~+85℃ 10uF 16V 2000hrs@85℃ 34.5mA@10kHz 5.5mm 5mm ±20% SMD,D5xL5.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS