16ZLH1800MEFCT810X23
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
16ZLH1800MEFCT810X23
JLCPCB Part #
C1596196
Package
Plugin,D10xL23mm
Description
-40℃~+105℃ 10000hrs@105℃ 10mm 16V 1800uF 2.25A@100kHz 23mm 5mm ±20% Plugin,D10xL23mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS