160USC560MEFC20X35
MFR.Part #
160USC560MEFC20X35
JLCPCB Part #
C3722486
Package
Plugin,D20xL35mm
Description
-25℃~+85℃ 10mm 160V 2.14A@120Hz 20mm 3000hrs@85℃ 35mm 560uF ±20% Plugin,D20xL35mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS