10PK22000MEFC18X35.5
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
10PK22000MEFC18X35.5
JLCPCB Part #
C1667858
Package
Plugin,D18xL35.5mm
Description
-25℃~+85℃ 10V 18mm 2000hrs@85℃ 22000uF 3.565A@10kHz 35.5mm 7.5mm ±20% 插件,D18xL35.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS