100ZL270MEFCGC18X20
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
100ZL270MEFCGC18X20
JLCPCB Part #
C1599415
Package
Plugin,D18xL20mm
Description
-40℃~+105℃ 100V 18mm 20mm 270uF 5000hrs@105℃ 69mΩ 7.5mm 735mA@120Hz ±20% 插件,D18xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS