UCR03EVPFSR082
MFR.Part #
UCR03EVPFSR082
JLCPCB Part #
C2090174
Description
-55℃~+155℃ 0ppm/℃~+200ppm/℃ 250mW 82mΩ Thick Film Resistor ±1% 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS