UCR03EVPFSR051
MFR.Part #
UCR03EVPFSR051
JLCPCB Part #
C4019358
Description
-55℃~+155℃ 0ppm/℃~+200ppm/℃ 250mW 51mΩ Thick Film Resistor ±1% 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS