BA12FP-E2
Extended
Manufacturer
ROHM Semicon
MFR.Part #
BA12FP-E2
JLCPCB Part #
C6748039
Package
TO-252
Description
-40℃~+85℃ 1 12V 1A 25V 55dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection Positive TO-252 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS