PTFR0402Q499RN9
MFR.Part #
PTFR0402Q499RN9
JLCPCB Part #
C19700001
Package
0402
Description
-55℃~+155℃ 499Ω 60mW 75V Thin Film Resistor ±0.02% ±10ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS