EEEHB1H1R0AR
Extended
Manufacturer
PANASONIC
MFR.Part #
EEEHB1H1R0AR
JLCPCB Part #
C401802
Package
SMD,D4xL5.8mm
Description
-40℃~+105℃ 10mA@120Hz 1uF 2000hrs@105℃ 4mm 5.8mm 50V ±20% SMD,D4xL5.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS