EEEHD1H4R7R
MFR.Part #
EEEHD1H4R7R
JLCPCB Part #
C336304
Package
SMD,D5xL5.8mm
Description
-40℃~+105℃ 21mA@120Hz 4.7uF 5000hrs@105℃ 50V 5mm 6.1mm ±20% SMD,D5xL5.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS