EEEFT1C680AR
Extended
Manufacturer
PANASONIC
MFR.Part #
EEEFT1C680AR
JLCPCB Part #
C336785
Package
SMD,D5xL5.8mm
Description
-55℃~+105℃ 16V 2000hrs@105℃ 240mA@100kHz 360mΩ@100kHz 5mm 6.1mm 68uF ±20% SMD,D5xL5.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS