EEE-FN0J331XL
MFR.Part #
EEE-FN0J331XL
JLCPCB Part #
C1881607
Package
SMD,D6.3xL7.7mm
Description
-55℃~+105℃ 2000hrs@105℃ 280mA@100kHz 330uF 340mΩ@100kHz 6.3V 6.3mm 8mm ±20% SMD,D6.3xL7.7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS