EEEFC1C331P
MFR.Part #
EEEFC1C331P
JLCPCB Part #
C336796
Package
SMD,D10xL10.2mm
Description
-40℃~+105℃ 10.2mm 1000hrs@105℃ 10mm 16V 330uF 502.5mA@120Hz ±20% SMD,D10xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS