6SVPC820M
MFR.Part #
6SVPC820M
JLCPCB Part #
C3274583
Package
SMD,D8xL12mm
Description
-55℃~+105℃ 12mm 12mΩ 2000hrs@105℃ 235mA@120Hz 6.3V 820uF 8mm Polymer ±20% SMD,D8xL12mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS