35SVT39M
Extended
Manufacturer
PANASONIC
MFR.Part #
35SVT39M
JLCPCB Part #
C1518251
Package
SMD,D8xL7mm
Description
-55℃~+125℃ 140mA@120Hz 2000hrs@105℃ 30mΩ 35V 39uF 7mm 8mm Polymer ±20% SMD,D8xL7mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS