APXS160ARA820MH70G
MFR.Part #
APXS160ARA820MH70G
JLCPCB Part #
C2161623
Package
SMD,D8xL7mm
Description
-55℃~+105℃ 16V 2.76A@100kHz 30mΩ 5000hrs@105℃ 7mm 82uF 8mm Polymer ±20% SMD,D8xL7mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS