10SVP270M
Extended
Manufacturer
PANASONIC
MFR.Part #
10SVP270M
JLCPCB Part #
C2161556
Package
SMD,D10xL8mm
Description
-55℃~+105℃ 10V 10mm 185mA@120Hz 2000hrs@105℃ 25mΩ 270uF 8mm Polymer ±20% SMD,D10xL8mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS