20SVP56M
MFR.Part #
20SVP56M
JLCPCB Part #
C2162221
Package
SMD,D10xL8mm
Description
-55℃~+105℃ 10mm 120mA@120Hz 2000hrs@105℃ 20V 40mΩ 56uF 8mm Polymer ±20% SMD,D10xL8mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS