PCG1C271MCL1GS
MFR.Part #
PCG1C271MCL1GS
JLCPCB Part #
C3275752
Package
SMD,D10xL8mm
Description
-55℃~+105℃ 10mm 16V 2000hrs@105℃ 25mΩ 270uF 3.3A@100kHz 8mm Polymer ±20% SMD,D10xL8mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS