UWX1E101MCL1GB
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UWX1E101MCL1GB
JLCPCB Part #
C125982
Package
SMD,D8xL5.4mm
Description
-40℃~+85℃ 100uF 110mA@120Hz 2000hrs@85℃ 25V 5.4mm 8mm ±20% SMD,D8xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS