UVK1E331MPD
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UVK1E331MPD
JLCPCB Part #
C1585211
Package
Plugin,D8xL11.5mm
Description
-40℃~+85℃ 11.5mm 2000hrs@85℃ 25V 3.5mm 330uF 390mA@120Hz 8mm ±20% Plugin,D8xL11.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS