UPJ2A471MHD6
MFR.Part #
UPJ2A471MHD6
JLCPCB Part #
C5111658
Package
Plugin,D18xL35.5mm
Description
-55℃~+105℃ 1.41A@120Hz 100V 18mm 35.5mm 470uF 5000hrs@105℃ 7.5mm ±20% Plugin,D18xL35.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS