UUB2D4R7MNL1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UUB2D4R7MNL1GS
JLCPCB Part #
C2163117
Package
SMD,D8xL10mm
Description
-40℃~+125℃ 2000hrs@125℃ 200V 36mA@120Hz 4.7uF ±20% SMD,D8xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS