UPJ1A152MHD6
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UPJ1A152MHD6
JLCPCB Part #
C1650727
Package
Plugin,D16xL15mm
Description
-55℃~+105℃ 1.19A@120Hz 10V 1500uF 15mm 16mm 5000hrs@105℃ 7.5mm 78mΩ ±20% 插件,D16xL15mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS